W dni robocze "1" kursuje według rozkładów z soboty, czyli dużo rzadziej. W ciągu roku szkolnego "3" odjeżdżała z przystanku co 10 minut, teraz - co 15 minut. To nowy, wakacyjny rozkład jazdy.

- Na przystankach nie ma informacji, że jeżdżą inaczej - denerwuje się kobieta, czekająca na "1". - W środę spóźniłam się na badania do laboratorium analiz, bo autobus nie przyjechał. Dzisiaj stoję tu przed "esdehem" i kwitnę.

Pasażerowie są niezadowoleni. W autobusach odjeżdżających z przystanku przed "esdehem" po godz. 15.00 i po 16.00 panuje okropny tłok.

- Do takiego autobusu niebezpiecznie wsiadać, bo to raj dla złodziei - skarży się kolejna pasażerka. - Albo jadę w ścisku i trzymam torbę z pieniędzmi na piersiach, albo czekam na następny autobus.

Na dodatek w zeszłym tygodniu w godzinach szczytu na trasie linii "1" jeździł śliczny, ale stanowczo za mały autobus do testowania firmy Kapa.

- Nie zauważyłem, żeby w autobusach panował tłok, ale osobiście to sprawdzę - obiecuje Zdzisław Sysio, kierownik działu eksploatacji w MZK.

Zarząd Miejski zdecydował, że autobusy będą jeździły rzadziej aż do 29 sierpnia.

- My pracujemy, choć dzieci mają wakacje - dorzuca pasażer. - Od razu widać, że nowy rokład ustalali ci, którzy do roboty nie jeżdżą autobusami. Piękny "prezent" nam zrobili na wakacje.

Między godz. 14.00-17.00 z dworca kolejowego "1" wyruszała 14 razy. Teraz odjeżdża stąd 7 razy. Z przystanku przy biurowcu Tkanin Technicznych jeździ tak samo rzadko.


***
A TRAMWAJ TYLKO DO CHOCIANOWIC

Od poniedziałku inaczej kursuje też tramwaj linii "41". W związku z rozpoczętym w Łodzi remontem wiaduktu kolejowego nad ulicą Pabianicką, dojeżdża teraz tylko do Chocianowic. Stąd pasażerów zabierają autobusy MPK.

- Częstotliwość kursów tramwaju nie zmieniła się - mówi Romuald Piesik, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Remont wiaduktu nad ulicą Pabianicką potrwa do końca sierpnia.


***
Czy latem autobusy powinny jeździć rzadziej?

- prosimy Czytelników, by zabrali głos w tej sprawie. Czekamy przy telefonie redakcji Życia Pabianic (22-70-400) codziennie od godz. 9.30 do 16.00. Można też przesłać opinię Internetem: redakcja@zyciepabianic.com.pl