Wszyscy miłośnicy czworonogów, niemający warunków lub czasu na zaopiekowanie się psami, mogą zostać ich właścicielami wirtualnymi.
– Wiąże się to między innymi z comiesięcznymi opłatami – informuje Andrzej Luboński, kierownik schroniska.
W przypadku psów małych (do 40 cm) jest to kwota 30 zł na miesiąc. Za większe trzeba zapłacić miesięcznie 40 zł. „Adopcja wirtualna jest dobrowolną darowizną na rzecz schroniska. Wpłaty są przeznaczane na potrzeby schroniska, takie jak remonty i modernizacja boksów, remonty bud, leki, itp.” – czytamy w regulaminie wirtualnych adopcji.
Schronisko zastrzega sobie prawo wydania wirtualnie adoptowanego psa do prawdziwej adopcji, ponieważ umowa wirtualna nie jest umową kupna – sprzedaży.
Właścicielem wirtualnym może zostać osoba indywidualna, ale też szkoła, klasa, instytucja, zakład pracy. Pieski w ten sposób adoptowane mogą być odwiedzane i wyprowadzane na spacery, ale tylko przez osoby dorosłe.
– Ponieważ akcja dopiero rusza, nie znamy jeszcze jej szczegółów – dodaje Andrzej Luboński. – Na pewno jednak fakt, że dana osoba lub instytucja zajmują się którymś z psów, zostanie zaznaczony, na przykład na tabliczce przy boksie, w którym przebywa zwierzę.
Pieska można wybrać bezpośrednio w schronisku lub na stronie internetowej placówki: http://www.schronisko-pabianice.eu/

 

O wirtualnej adopcji w wykonaniu przeszkolaków z PM nr 11 piszemy: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/mlode-zycie/przedszkolne/przedszkolaki-maja-psa.html