Wolny, wakacyjny czas można też mile spędzać w okolicy. Jednym z ciekawszych miejsc, jakie ostatnio odwiedziliśmy jest kompleks wypoczynkowy mieszczący się w gminie Tuszyn. Do Żeromina dojedziemy w 30 minut samochodem z Pabianic. Droga jest całkiem prosta, jedziemy w kierunku Rzgowa, przez Gospodarz. Dalej już drogą krajową nr 91 do Tuszyna. Z GPS’em trafi się bez problemu. Do samego kompleksu prowadzi niewielka piaszczysta droga. Wjeżdżając na nią, warto zadrzeć na chwilę głowę – zobaczymy spore gniazdo z bocianami.

Zobacz też: Sielanka pod Pabianicami. Na dwóch hektarach zielonego terenu, w towarzystwie zwierząt

Pierwsze co widać to ogromne stawy, z wyspami, pomostami (jeden nawet w kształcie gitary), wodospadem (pod którym powstał bar). Czynna jest tu restauracja Rybakówka, gdzie zjemy nie tylko klasyczne potrawy, ale i te z grilla czy rybkę.

Na terenie jest plac zabaw, plaża, choć ustawione przy stawie znaki informują o zakazie pływania. Obok restauracji znajdują się domki, bo docelowo działać ma tu obiekt rekreacyjno wypoczynkowy „Święty Spokój”.

Cały teren ma około 140 hektarów. Nie jest ogrodzony, więc miejsce to jest chętnie wybierane na spacery lub przejazdy rowerowe.

Kompleks leży w pobliżu „Królewskich Źródeł” w Żerominie, znanych ze zdrowotnych właściwości.