W ciągu roku firma planuje zatrudnić ponad 1.000 osób. Większość stanowisk do obsadzenia to stanowiska początkowe. Poszukiwani są magazynierzy, operatorzy wózków widłowych oraz technicy utrzymania ruchu. Dostaną 20 złotych brutto na godzinę. To na początek. Dodatkiem jest premia za frekwencję i produktywność, która może wynieść do 15 procent.

– Na te stanowiska nie ma wymagań związanych ze znajomością języka angielskiego, ani z wykształceniem. Liczy się zaangażowanie i ogólne podejście do pracy – mówi Magdalena Skwarek, HR manager Centrum Logistyki Amazon w Pawlikowicach.

Co oferują w zamian? Darmowy dowóz do pracy i powrót, obiad za 1 zł oraz pakiet medyczny.

Poszukiwani są również specjaliści do działów HR, finansowego, IT i inżynieryjnego oraz logistycznego. Więcej na ten temat znajdziemy na www.pracujwamazon.pl.

Firma Amazon to jedno z największych centrów logistycznych na świecie. Ma 175 oddziałów. W Europie obecna jest w 40 krajach. W Polsce ma 5 oddziałów. Amazon w Pawlikowicach ma zostać otwarty we wrześniu. O wyborze lokalizacji zdecydowała dobra infranstruktura.

– Chcemy być blisko naszych klientów, a dzięki temu, że jest to centrum Polski, mamy tutaj zarówno dobrą komunikację, jeśli chodzi o transport, jak i zasoby ludzkie – mówi Adam Owczarek, senior operations manager w Centrum Logistyki Amazon.

Amazon będzie oferował artykuły użytkowe, w tym chemię gospodarczą, np. aerozole lub płyny oraz przemysłowe w szczelnych opakowaniach konsumenckich.