Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego to spory wydatek. Kosztował 759 tys. Na zakup złożyli się: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - 326 tys. , Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - 201 tys., gmina Dobroń - 200 tys. oraz fundusz sołectwa Orpelów - 33 tys. Zakupili Volvo FL280, który wykonała firma Bocar z Korwinowa.

- Nowy wóz posiada zbiornik wody o pojemności 3.000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego. Jest nowoczesny w porównaniu z tym, który służył nam przez ostatnie lata. Z naszym „Tadzikiem” właśnie się żegnamy – mówią druhowie.

Jednostka w ubiegłym roku obchodziła 90 - lecie powstania.

W tym roku to kolejny fabrycznie nowy wóz bojowy, który trafił do strażaków w powiecie pabianickim. Były to jednostki: OSP Niesięcin (gm. Konstantynów Łódzki) i strażacy zawodowi z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Pabianicach. Wozy używane trafiły do OSP Bechcice (gm. Lutomiersk), OSP Puczniew (gm. Lutomiersk), OSP Tążewy (gm. Dłutów). Niedawno również oficjalnie potwierdzono i podpisano umowę o dofinansowaniu nowego ciężkiego wozu dla OSP Dłutów w kwocie 600 tys. zł. Samochód pojawi się na początku 2020 roku.