Magazyn o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych powstał przy ul. Niesięcin. Jego budowę zrealizowała firma Panattoni Łódź Park West. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl paczki wysłane z okolic Łodzi będą docierać nie tylko do klientów mieszkających w różnych regionach Polski. Centrum będzie także jednym z ważniejszych miejscem przeładunku dla dostaw do Czech, Słowacji, Austrii i Niemiec.

- Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress - podkreślił Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią, cytowany przez Wiadomości Handlowe. - Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach.

Dostawa zamówionych produktów ma zająć na terenie naszego kraju nie więcej niż trzy dni. Do dużych miast - takich jak Łódź, Poznań, Kraków, Katowice, Warszawa - część przesyłek może być dostarczona już następnego dnia.

Choć magazyn został już otwarty, paczki z Konstantynowa jeszcze nie są nadawane. Marketplace AliExpress chce ruszyć z realizacją zamówień z nowego centrum logistycznego przed 11 listopada. Wtedy właśnie w serwisie AliExpress organizowany jest Dzień Singla, czyli największy festiwal promocji na tej platformie. Ceny wyprzedaży mogą wówczas spaść nawet o 80 procent.