W ogniu stanęło rżysko – 15 ha. Wiadomość postawiła na nogi strażaków dziś o godzinie 13.17. Paliło się rżysko. Ogień rozprzestrzenił się na 15 hektarach pola leżącego w gm.i Grabica, na granicach powiatów pabianickiego, piotrkowskiego, bełchatowskiego i łódzkiego wschodniego.

-Po dotarciu na miejsce potwierdziliśmy zgłoszenie o pożarze siły i środki były nie wystarczające, zostały dysponowane kolejne jednostki- informują na swojej stronie strażacy z OSP Dłutów.-Zagrożone były pobliskie budynki,las oraz pola.

Do akcji gaśniczej ruszyło 17 zastępów ochotników i strażaków zawodowych. Akcja gaśnicza trwała do godz. 15.39.

-O tej godzinie do bazy zjechały ostatnie jednostki – mówi dyżurny pabianickiej straży pożarnej.- Na szczęście nie było poszkodowanych. O stratach nie ma co mówić.
Co było przyczyna powstania pożaru? Jak podają strażacy – było to iskra elektryczna. Zerwała się linia energetyczna nad polem rżyska.

W akacji gaśniczej brały udział jednostki z OSP i KSRG DŁUTÓW , JRG Pabianice,OSP Piętków,OSP Redociny, OSP Tążewy,OSP Mierzączka Duża, OSP Pawlikowice, OSP Ślądkowice, OSP Grabica, OSP Wadlew, OSP Górki Duże, OSP Szczukwin, OSP Jutroszew, OSP Wodzinek,OSP Wadlew.