Japończycy zamierzają do 2023 roku zainwestować aż 80 milionów. Obiecują stworzyć przy tym kolejne miejsca pracy. Firma specjalizuje się w produkcji wyświetlaczy HUD, czyli cyfrowych i analogowych wskaźników wykorzystywanych w samochodach i motocyklach.

Przedstawiciele firmy oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej spotkali się ze starostą Krzysztofem Haburą i Gabrielą Wenne–Błażyńską, wicestarostą.

– Powiat pabianicki rozwija się, firm przybywa i to cieszy. Będą kolejne miejsca pracy, rośnie więc konkurencja, a co za tym idzie - zarobki. Firma ma na początek zatrudnić osiemdziesiąt osób, ale docelowo będzie potrzebowała dwustu pracowników. Będą też wpływy z podatków - mówi  starosta. - Podczas spotkania zobaczyliśmy prezentację na temat działalności firmy i  jej innowacyjnych technologii.

Firma Nippon Seiki działa w 12 krajach. Zatrudnia ok. 15.000 osób. To poddostawca wyświetlaczy dla producentów takich marek jak: Porsche, BMW, Audi i Jaguar Land Rover.

Tereny ŁSSE są coraz bardziej atrakcyjne pod inwestycje dla dużych, globalnych firm. To kolejna po Miele fabryka zlokalizowana w Ksawerowie.