Od 16 maja do 6 czerwca na odcinku Pabianice – Łask potrwa zabudowa rozjazdów na przystanku osobowym Dobroń. Pozwoli to na mijanie się w tym miejscu pociągów i zwiększy przepustowość linii podczas zaplanowanej modernizacji - prace remontowe linii Łódź Kaliska – Sieradz (od 10 czerwca i potrwają do połowy 2020 r.). Prace spowodują poważne zmiany w rozkładzie jazdy wszystkich pociągów relacji Łódź – Sieradz – Łódź. Zostały one podzielone na trzy fazy.

W dniach od najbliższej środy do soboty zostanie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22.00–2.10, co będzie przyczyną zmiany rozkładu jazdy dwóch ostatnich pociągów z Łodzi do Sieradza i ostatniego pociągu z Sieradza do Łodzi.

Od 20 maja zacznie się druga, najtrudniejsza faza prac. Do 29 maja na odcinku Pabianice – Łask będzie wprowadzony całodobowo ruch jednotorowy dwukierunkowy.

- Oznacza to bardzo duże ograniczenie przepustowości linii – wyjaśnia Marta Markowska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. - Z 34 pociągów w pełnej relacji przejedzie tylko 8 składów. Cztery w godzinach porannych z Sieradza do Łodzi i cztery w godzinach popołudniowych z Łodzi do Sieradza.

Pozostałe 26 pociągów na odcinku Pabianice – Łask zostanie obsłużone zastępczą komunikację autobusową. Postoje będą zorganizowane w Pabianicach i Łasku przy stacjach kolejowych, natomiast w Chechle, Dobroniu i Kolumnie w wyznaczonych miejscach w ciągu drogi wojewódzkiej 482.

Gdzie będzie czekał autobus zastępczy?

Pabianice - parking przed stacją kolejową,

Chechło - Chechło II, ul. Pabianicka; przystanek autobusowy,

Dobroń - ul. Pabianicka; przystanek autobusowy,

Kolumna - ul. Leśników Polskich; przystanek autobusowy,

Łask - parking przed stacją kolejową.

Ostatnia faza tych prac potrwa od 30 maja do 6 czerwca – w tym terminie na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22.00–2.00 zostanie wprowadzona całkowita przerwa w ruchu pociągów. Dwa ostanie pociągi w relacji Łódź – Sieradz i ostatni z Sieradza do Łodzi zostaną pomiędzy Pabianicami a Łaskiem obsłużone autobusem zastępczym.

- Ulotki z rozkładem jazdy dla okresu od 16 maja do 6 czerwca dostępne są w kasach oraz u kierowników pociągów. Rozkład jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dostępny jest również na ich stronie internetowej – dodaje rzeczniczka.