ad

Tegoroczne święta, ze względu na pandemię, różniły się od tych z lat poprzednich. Z powodu obostrzeń wielu mieszkańców spędziło je w domach, nie oznacza to jednak, że ruch na drogach był dużo mniejszy. Ale…

Okres okołoświąteczny w 2020 roku wypadł lepiej niż jego poprzednik. Jak poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko z pabianickiej komendy policji, między 23 a 27 grudnia drogówka nie odnotowała wypadków, rannych i kierowców jadących na „podwójnym gazie”. Nie znaczy to, że służby nie miały co robić.

Przeczytaj też: Dachowanie w święto.

- Na terenie powiatu pabianickiego doszło 15 kolizji, z czego 8 w samych Pabianicach – poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko.

Rok wcześniej, w podobnym okresie, na terenie powiatu odnotowano 3 wypadki z udziałem 3 rannych i 22 kolizje (samych Pabianicach 11). Zatrzymano wówczas dwóch nietrzeźwych kierowców.

Dzień przed Wigilią służby ratunkowe (w tym także straż pożarna i ratownicy medyczni) interweniowały we Wrzącej (gm. Lutomiersk). 17-letni mieszkaniec tej miejscowości targnął się na życie.