Robert Jarzębak znalazł się w finale ogólnopolskiego plebiscytu „Wójt Roku”. To jedyny kandydat z województwa łódzkiego. Konkurs organizowany jest przez redakcję audycji rolnych TVP. Kandydatów mogli zgłaszać mieszkańcy. Jarzębaka rekomendowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Chechlanki” w Chechle oraz strażacy z Moglina i Chechła. Dlaczego?

- Bo nasz wójt jest najlepszy – śmieją się panie. - W gminie bardzo dużo się dzieje. Wójt ma ogromne poparcie wśród mieszkańców, a to znaczy, że dobrze rządzi.

O tym, że popularność wójta rośnie, świadczą również wyniki wyborów samorządowych. Pierwsze wybory wygrał w 2010 roku, ale dopiero w drugiej turze. Uzyskał wtedy poparcie ok. 55 procent mieszkańców. W wyborach samorządowych w 2014 roku miał prawie 77 proc głosów. W tych ostatnich zdobył ich ponad 82 procent.

Zwycięzca plebiscytu zostanie wyłoniony w konkursie SMS-owym, który rozpoczął się 11 marca. Potrwa dwa tygodnie, czyli do 25 marca. Wyniki zostaną ogłoszone 6 kwietnia.

- Początkowo nie chciałem się na to zgodzić. Mieszkańcy przekonali mnie twierdząc, że nie będę startować jako Robert Jarzębak, a jako wójt gminy Dobroń, czyli ich wójt – mówi włodarz gminy.

Głos na Jarzębaka można oddać wysyłając sms o treści 4 pod numer 7150. Regulamin głosowania znajdziecie TUTAJ.

O tym, czym wójt sobie na to zasłużył, przeczytasz w najnowszym wydaniu Życia Pabianic już jutro!