Tyle wydano na średni wóz ratowniczo - gaśniczy, który dojechał do strażnicy 9 października około godziny 20.00. Ma napęd na cztery koła, silnik o mocy 290 km i podwozie MAN TGM 13.290. Pojazd zbudowano przez firmę Wawrzaszek - Inżynieria Samochodów Specjalnych. Ten, który do tej pory służył podczas akcji druhom z Lutomierska - iveco eurocargo - zostanie w najbliższym czasie przekazany do jednostki w Puczniewie.

Nowy wóz wyposażony jest w: - zbiornik wody o pojemności 4000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 400 litrów, autopompę o wydajności 2800 litrów/minutę, wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 8 ton, linię szybkiego natarcia ze zwijadłem o napędzie elektrycznym i maszt oświetleniowy z najaśnicami w technologii LED.

Kosztował 833.940 złotych. Jego zakup sfinansowano ze środków pochodzących z dotacji z Komendy Głównej PSP w ramach dotacji na funkcjonowanie KSRG - 480.000 złotych oraz budżetu Gminy Lutomiersk – 353.940 zł.

Wyposażenie pojazdu będzie stanowił sprzęt znajdujący się na dotychczas posiadanym samochodzie, m.in.: zestaw narzędzi hydraulicznych, agregat prądotwórczy, motopompa szlamowa, zestaw poduszek pneumatycznych, zestaw do stabilizacji pojazdów, zestaw ratowniczy z deską ortopedyczną i szynami, drabinę dwuprzęsłową czy pilarki spalinowe.

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy powitano bardzo hucznie. Wśród druhów pojawili się min. sympatycy jednostki w Lutomiersku, lokalni mieszkańcy oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego i władz centralnych.