– Promujemy czytelnictwo, zdrowy styl życia, prezentujemy różne zawody, pokazujemy, jak można spędzać czas wolny, celebrujemy wszystkie święta i ważne rocznice, świętujemy sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów… – długo wymienia Dorota Olejnik, opiekunka redakcji gazety, bibliotekarka w SP 5.

W „Piątce” znajdziemy również sprawozdania ze wszystkich imprez, które odbywają się w szkole, z wycieczek, rajdów i imprez miejskich, w których biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

Jak na dziennikarzy przystało, redakcja przeprowadza wywiady ze znanymi w mieście osobami: prezydentami, starostą, komendantem straży pożarnej, komendantami policji czy Straży Miejskiej.

– Do rozmowy zapraszamy również emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz absolwentów – dodaje Dorota Olejnik.

Oprócz tego w swoich publikacjach młodzi ludzie zachęcają do pracy nad sobą, pomagają znaleźć nietuzinkowe hobby, czy prowadzą kącik porad zdrowotnych. Bardzo duży nacisk kładą na promowanie bezpieczeństwa – zarówno w szkole jak i poza nią. Od wielu lat wspierają też schronisko dla psów, organizując na terenie szkoły zbiórkę karmy.

– Przez te wszystkie lata każdy z uczniów czy nauczycieli, jeśli tylko miał coś do powiedzenia i czuł potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami, mógł zaistnieć w naszym periodyku – zapewnia bibliotekarka.

Redakcja tej szkolnej gazetki z SP 5 kilka razy brała udział w warsztatach dziennikarskich, organizowanych przez dziennikarzy dzienników regionalnych Grupy Polska Press. Młodzi redaktorzy przeprowadzili wywiad z lekkoatletą Adamem Kszczotem, słynnym podróżnikiem i autorem książek podróżniczych Michałem Cezanisem, z dyrektorem teatru Arlekin czy z pisarkami – Joanną Krzyżanek i Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Kilkakrotnie byli też na wycieczkach w radiu i telewizji.

Wielkim atutem „Piątki na Piątkę” jest strona graficzna. Od początku istnienia gazetki ilustracje wykonują uczniowie, nad którymi opiekę artystyczną sprawuje Ewa Owsik. Nad poprawnością tekstów czuwa korektor, którym przez wiele lat była śp. Lidka Kukieła. Od 2014 roku funkcję korektora przejął Tomasz Klimek. Nie do przecenienia jest rola Darka Sautera, bez którego „Piątka na Piątkę” nie miałaby szans zaistnieć. Od września 2004 roku składa periodyk, zamieszcza na stronie internetowej szkoły, archiwizuje i sprawuje informatyczną opiekę, tak aby następne pokolenia mogły czerpać radość z jej czytania.

 „Piątka na piątkę” trzykrotnie znalazła się w gronie 50 najlepszych szkolnych gazetek internetowych w Polsce.

Obecnie skład redakcji tworzą uczennice: Weronika Łuczak, Wiktoria Szymańska, Zuzanna Sułat, Kinga Wenek, Julka Niewiadomska i Agata Lenard.