Znamy zwycięzców IX Ogólnopolskiego Konkursu „Światło wieczorową porą”, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury. Motywem przewodnim konkursu było pokazanie ciekawej „gry” świateł i cieni w porze od zmierzchu do świtu, uchwyconej na fotografii. Tematyka zdjęć była dowolna.

Fotogramy oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 16 i powyżej 16. Jury (Agnieszka Pękala – artysta fotografik, Piotr Janik – dr sztuk pięknych i Kamil Banaszek – artysta fotografik) wzięło pod lupę 389 fotogramów, przysłanych z całej Polski przez 153 uczestników. Poniżej podajemy laureatów i wyróżnionych z Pabianic.

I tak, w kategorii młodszej zwyciężyła Lena Apanowicz z Gimnazjum a’Paulo. Swoją pracę nazwała „Mroczna tafla”. Wyróżnienie trafiło do Weroniki Jakubek z Gimnazjum nr 1 („Wieczór w kroplach”).

Kategorię powyżej 16. roku życia (17-24 lata) zdominowali młodzi ludzie z Koszalina, Lublina, Białegostoku i Krakowa.

Na wystawie pokonkursowej w MDK-u (ul. Pułaskiego 29) możemy też podziwiać fotografie Adriana Kołodziejczyka ze Szkoły Podstawowej nr 8 („Złota fontanna”) oraz Macieja Wolskiego z Zespołu Szkół nr 1.