- To wielka przyjemność pokonywać trasę rajdu z ludźmi o zainteresowaniach turystycznych – mówi Grażyna Wójcik, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury. - Większość dzieci biorących udział w rajdzie już wcześniej w nim uczestniczyła.
Na starcie rajdu karnawałowego stanęło stu osiemdziesięciu uczestników. Wśród nich uczniowie szkół i turyści indywidualni.
Rajd rozpoczął się na dworcu PKP. Jego trasa przebiegała przez Piątkowisko, osiedle Pliszka. Meta usytuowana była w Młodzieżowym Domu Kultury. Głównym celem rajdu było propagowanie turystyki
i popularyzacja form aktywnego wypoczynku w czasie ferii.
W ramach rajdu karnawałowego odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskiego konkursu krajoznawczego „Poznajemy ojcowiznę”.
W konkursie na najlepszą pracę literacką pierwsze miejsce zajęła Karolina Kruk ze Szkoły Podstawowej w Chechle. Druga była Marlena Marek ze Szkoły Podstawowej w Dłutowie, a trzecia Ewa Skrzypińska i Aleksandra Wojtaszczyk z SP nr 13 w Pabianicach.
W kategorii szkół gimnazjalnych wśród prac indywidualnych najlepsza okazała się praca Aleksandry Likońskiej z Gimnazjum nr 3. Drugi był Artur Bohaczewski (Gimnazjum nr 1). W kategorii zespołowej zwyciężyła praca Michała Bamberskiego i Mikołaja Wnuka z Gimnazjum nr 1. Drugie miejsce przypadło ex aequo Idze Giernat, Magdalenie Krysiak, Karolinie Dembowskiej i Michałowi Górze z Gimnazjum nr 3 i Grzegorzowi Jaczechowi oraz Damianowi Lotczykowi (Gimnazjum nr 1). Na trzecim miejscu znalazły się reprezentantki Publicznego Gimnazjum w Dobroniu: Aneta Maląg, Dominika Teodorczyk, Iwona Malinowska i Dominika Zdzienicka.
W kategorii konkursowej na najlepszą pracę multimedialną wyróżnienie przyznano Paulinie Klewin ze Szkoły Podstawowej nr 3.
Wśród gimnazjalistów zwyciężyły Maria Jończyk i Martyna Zakrzewska (Gimnazjum nr 3). Druga była Aleksandra Madej (Gimnazjum w Ksawerowie). Trzecie miejsce dla Nikoletty Karolczak, Michała Jarzyny i Weroniki Chmielewskiej (Gimnazjum nr 3).