W I Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy wzięło udział 11 szkół: 5 ponadgimnazjalnych i 6 gimnazjalnych. Każda drużyna miała za zadanie przejść 8 stacji ratowniczych usytuowanych w parku Wolności. Była też stacja z testem wiedzy o pierwszej pomocy i historii PCK oraz 3 stacje play, na których sprawdzano zręczność uczestników.
Na stacjach ratowniczych uczestnicy spotkali się z różnymi przypadkami - od zadławień do omdleń, poparzeń, ran kłutych i ciętych, wypadków samochodowych
Najlepiej ze szkół ponadgimnazjalnych wypadła drużyna z I LO zbierając 376,4 pkt. na  950 możliwych, II miejsce ZS nr 2 - 352,8 pkt. III ZSCKR w Widzewie - 328 pkt. Szkoły gimnazjalne: I miejsce Gimnazjum w Dłutowie 358 pkt., II miejsce Gimnazjum nr 1 - 352 pkt. i III miejsce Gimnazjum z Ksawerowa - 337,8 pkt. Za udział dyplomy otrzymały szkoły: II LO, ZS nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum z Dobronia. Organizatorem mistrzostw i sędzią głównym zawodów była Małgorzata Grabarz, instruktor pierwszej pomocy przy Polskim Czerwonym Krzyżu.

Starosta ufundował upominki oraz dwa puchary dla szkół ponadgimnazjalnych za I i II miejsce. Prezydent Pabianic ufundował dwa puchary, minister Andrzej Biernat ufundował dwa puchary za I i II miejsce dla gimnazjum, Andrzej Chałupka, prezes honorowych dawców krwi ufundował dodatkowy puchar dla I miejsca dla szkoły ponadgimnazjalnej. Medale zaś Zbigniew Grabarz oraz Sławomir Skiba. Plecaki- apteczki dla drużyn z I miejscami ufundował prezesa PaFaNy Andrzej Styczyński. Tadeusz Gaweł - hurtownia Gaweł zapewnił napoje dla uczestników, a słodkie bułeczki Edward Masłowski.
Organizatorzy dziękują za pomoc Powiatowej Straży Pożarnej i kierowniczce Osiedlowego Domu Kultury Grażynie Rotek.