Na studniówce bawili się uczniowie czterech czteroletnich techników i jednego trzyletniego liceum o profilu socjalnym. Były życzenia od dyrekcji, rodziców i starosty, który przyszedł obejrzeć poloneza. 

- Nikt się nie pomylił. Wyszło pięknie. Jestem dumna z moich uczniów, bo nie jest łatwo przygotować poloneza, jak ma się niewielu chłopców. Tańczyły więc pary i trójki - mówi Renata Krysiak, nauczycielka przygotowująca układ choreograficzny. 

Później był walc. Uczniowie tradycyjnie zaprosili do tańca nauczycieli. Następnie przyszła pora na zdjęcia klasowe i w strefie "chillout". Te cieszyły się ogromnym powodzeniem. I wreszcie zaczęła się zabawa. Do 5.00 młodzież bawiła się przy dźwiękach didżeja z "Party Time". 

Dwie klasy zaprezentowały program artystyczny. IV TEFo (technikum ekonomiczno-fotograficzne) zaprezentowała swe talenty. Było zabawnie, choć momentami wzruszająco. Klasa 3 LOs (liceum o profilu socjalnym) zaprezentowała siebie na pierwszym egzaminie, już na studiach. 

- Można było się popłakać ze śmiechu. Wychowaliśmy aktorkę, Weronikę Grabowską. Przepięknie zatańczyła Karolina Strózik. W oczach kręciła się łza - podsumowała Agnieszka Kulpińska- Gróska, dyrektorka ZS 3. 

Był też tort urodzinowy. W dniu studniówki 20 lat kończyła Sandra Poluchowicz z IV TL (technikum logistyczne). 

Od tego momentu zaczęło się odliczanie dni do matury. Studniówka ZS 3 była ostatnim balem maturalnym w Pabianicach. Dzień wcześniej w restauracji "Cristal" bawił się Zespół Szkół nr 1, a w Willi Impresja - I Liceum Ogólnokształcące.