Około 300 przedszkolaków wzięło udział w przedszkoliadzie, zorganizowanej w hali MOSiR przy ul. Grota Roweckiego. W imprezie sportowej uczestniczyły placówki miejskie i niepubliczne z Pabianic i okolic.

Dzieciaki aktywnie spędziły czas podczas zabaw ruchowych. Instruktorom oraz maluchom towarzyszyli przedstawiciele klubów sportowych SPR Pabiks, PKK99 Pabianice, Wilki Łódzkie oraz PTC. Rolę gospodarza pełnił wesoły Kangur.

- Naszym celem jest przede wszystkim zaszczepienie u dzieciaków chęci do aktywności fizycznej. Chcemy zapobiegać otyłości i masowym zwolnieniom z WF-u. Staramy się wytworzyć atmosferę czystej rywalizacji i pokazujemy co to znaczy działać fair play. Dzieciaki uczą się dziś poprzez zabawę podstaw sportów drużynowych. Wszyscy jesteśmy wygranymi i tworzymy jedną wielką drużynę- podkreśla animator, Marcin Jończyk.

Hala MOSiR została podzielona na stacje, w których co 6 minut następowała zmiana drużyn. Dzieciaki grały w siatkówkę, piłkę nożną, rzucały piłkę do kosza, starały się ograć zawodnika Pabiksu lub mierzyły się z zawodnikami futbolu amerykańskiego.

W ramach akcji „Pomaluj świat Drużyny Kangura” chwyciły za kredki i rysowały wszystko co kojarzy im się z czerwonym przyjacielem. Przygotowano także konkursy dla opiekunów min. lepienie podobizny kangura z ciastoliny. Każdy uczestnik przedszkoliady otrzymał pamiątkową nagrodę.

Orlen Przedszkoliada Tour 2020 to ogólnopolski cykl spotkań sportowych. Oszacowano, że weźmie w nich udział około 20.000 przedszkolaków w całej Polsce. Impreza w Pabianicach jest jedną z 90 zaplanowanych na ten sezon. Patronat Honorowy pełnił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Partnerem lokalnym była także Komenda Powiatowa PSP w Pabianicach.