Z tymi pytaniami zmagali się uczestnicy literackiego konkursu.

Młodzieżowy Dom Kultury w październiku ubiegłego roku ogłosił 13. edycję Powiatowego Konkursu Literackiego „Opowiedz mi o…”. Wpłynęło na niego 16 wierszy, 6 opowiadań i 14 esejów. Prace uczniów oceniało jury w składzie: Maria Prusisz (filolog) i Maciej Robert (poeta, dziennikarz).

W kategorii wiersz I miejsce zajął Radosław Horwat z Gimnazjum im. św. Wincentego a’Paulo, II miejsce - Łukasz Kiljański z I Liceum Ogólnokształcące, a III - Julia Fijołek z Gimnazjum nr 3. Wyróżniono: Natalię Koprowską z I LO, Izę Malinowską z Gimnazjum w Dłutowie, Marcina Badowskiego z Zespołu Szkół nr 2 i Damiana Balla, również z ZS nr 2.

Kategorię esej zdominowali uczniowie Gimnazjum nr 3. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Pękala, drugie - Krystian Paszkiewicz, a trzecie Magdalena Czestkowska. Wyróżnienia dla Agnieszki Sompolskiej z Gimnazjum w Ksawerowie, Natalii Malinowskiej z Gimnazjum w Dłutowie i Dawida Kalisiaka z Gimnazjum nr 3.

Najlepsze opowiadanie napisała Paulina Niedzielska z Gim. a’Paulo. Na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Jereczek z ZS nr 2, a na trzecim - Karolina Paradowska z II LO.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można przeczytać na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury: mdk-pabianice.pl.