Sekcja tenisa stołowego klubu GLKS „Burza” Pawlikowice zorganizowała obóz sportowy w nadmorskiej Ustce. Na obóz wybrały się dzieci i młodzież w wieku od 9 do 17 lat. Kierownikiem obozu był Lucjan Jarmakowski, trenerem – opiekunem Łukasz Stencel, a nad wszystkim czuwał wiceprezes Kazimierz Gęszczak.

Podczas obozu młodzi tenisiści stołowi mieli w całości wypełniony i zorganizowany każdy dzień, zarówno pod kątem sportowym, jak i turystyczno – wypoczynkowym.

Każdego ranka dzieci i młodzież rozpoczynały dzień od wspólnej rozgrzewki i ćwiczeń gimnastycznych. Do południa mieli możliwość odbycia treningów na nowoczesnej sali gimnastycznej w Gimnazjum w miejscowości Objazda, kilka kilometrów od Ustki. Podczas treningów młodzi zawodnicy doskonalili przede wszystkim grę w tenisa stołowego. Ponadto, w ramach treningu ogólnorozwojowego mogli pograć w inne dyscypliny sportu, a największym powodzeniem cieszył się kompleks boisk „Moje Boisko Orlik 2012” znajdujący się przy sali gimnastycznej, na którym obozowicze najchętniej grali w piłkę nożną, ale także w koszykówkę i siatkówkę.

Podczas obozu odbył się wewnętrzny turniej tenisa stołowego w 3 kategoriach wiekowych, w których wygrywali kolejno: Kamil Jarmakowski, Alicja Olak, a wśród najmłodszych - Sergiusz Nowicki. Oprócz tego turnieju dzieci i młodzież rywalizowały także w różnych grach i zabawach sprawnościowych i edukacyjnych, a najlepsi, jak i wszyscy uczestnicy,zostali na koniec nagrodzeni drobnymi upominkami i słodyczami.

Popołudniami i wieczorami dzieci i młodzież korzystały z atrakcji turystyczno – wypoczynkowych Ustki oraz jej okolicy.

Największą popularnością cieszyło się oczywiście plażowanie oraz kąpiel w Morzu Bałtyckim. Jednak oprócz tego młodzi obozowicze odbyli też rejs statkiem po morzu, wybrali się na wycieczkę na wydmy do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzali Ustkę (m.in. port, latarnię morską czy też starówkę), korzystali z atrakcji czekających na turystów na usteckiej promenadzie oraz odbywali piesze wycieczki po malowniczej nadmorskiej okolicy.