Włókniarz rozpoczął spotkanie bardzo ostro, chcąc narzucić drużynie przeciwnej swój styl gry, ale nie do końca im to się udało. Wynik spotkania mimo wszystko otworzył Włókniarz po lewostronnym rajdzie Aleksandra Tuzikiewicza na początku pierwszej części spotkania. Drugą bramkę strzelił kapitan drużyny Mateusz Kociołek, który silnym uderzeniem z dystansu pozbawił bramkarza szansy obrony. Kilka minut później sędzia podyktował rzut wolny, który pewnie wykorzystał Mateusz Kociołek, ponownie wpisując się na listę strzelców. Zdaniem niektórych, strzał ten zasługuje na miano najładniejszej bramki meczu. Tuż przed końcem pierwszej części nasi chłopcy pozwolili sobie strzelić gola i po 20 minutach było 3:1 dla Włókniarza.

Na drugą część spotkania wyszyliśmy w tym samym składzie. Zmęczenie spowodowało, że gra się nieco wyrównała i zaostrzyła. Z tego powodu trener Dawid Wojciechowski dokonał kilku zmian, które zaowocowały podwyższeniem wyniku dla MUKS Włókniarz Pabianice. Po nieudanej akcji drużyny gości na szybką kontrę zdecydował się Mateusz Kociołek i gdy wydawało się, że znów będzie silnie uderzał, wyłożył piłkę do lepiej ustawionego kolegi Kaspra Szczepańskiego, który ustalił wynik na 4:1. Niestety, 5 minut później goście zdobyli drugą bramkę w meczu. Pod koniec drugiej części spotkania Mateusz Kociołek ponownie popisał się szybkością i wyłożył piłkę Kamilowi Cieślakowi, który umieścił ja w siatce.

Na trzecią część spotkania trener dokonał kilku zmian. Gra była nadal wyrównana, lecz w naszej drużynie chłopcy chyba za wcześnie uwierzyli, że wygrali mecz i stracili koncentrację. Goście dobrze to wykorzystali i nasz bramkarz dwa razy musiał wyciągać piłkę z bramki. Ostatecznie w całym spotkaniu byliśmy lepsi i wygraliśmy 5:4 Cała drużyna z KKS Koluszki zaprezentowała się bardzo pozytywnie jak na debiut, na co zwrócił uwagę trener Dawid Wojciechowski i kierownik Marcin Cywiński. Nasza drużyna mimo wygranej mogła zagrać jednak lepiej. Na indywidualne wyróżnienie zasłużył kapitan Mateusz Kociołek, który pozostawił najwięcej zdrowia na boisku i dzięki temu zaliczył dwie asysty i strzelił dwie bramki. Oby w kolejnych spotkaniach przykład z Mateusza wzięła cała drużyna i nie myślała o wcześniejszym zakończeniu spotkania.

Skład podstawowy: (1) M. Kociołek, (28) M. Cywiński, (7) Jan Jachowicz, (14) M. Kociołek (kapitan), (4) C. Szczepanik, (22) Kasper Szczepański, (15) A. Tuzikiewicz.

Rezerwowi: (12) K. Cieślak, (87) T. Łudzeń, (97) M. Rogalewicz, (8) N. Szewczyk, (5) A. Malinowski.

Jeżeli jesteś wysportowanym chłopakiem w wieku od 5 do 11 lat i chciałbyś grać w piłkę nożną, możesz do nas dołączyć. Odwiedź naszą stronę: www.sportpabianice.pl, zakładka „treningi i mecze”, tam dowiesz się, gdzie i o której godzinie trenują twoi rówieśnicy.