Latem w Bibliotece dla dzieci i młodzieży dużo się dzieje. Uczestnicy zajęć bawią się, grają w gry planszowe oraz rysują. Podczas warsztatów z cyklu „Letnia szkoła ilustracji” dzieci zapoznają się z różnymi technikami papieroplastycznymi.

- Pierwsze zajęcia poświęcone były tworzeniu komiksu. Na kolejnych nasi młodzi czytelnicy mogli poczuć się jak prawdziwi artyści – wykorzystując pastele rysowali na sztalugach letnie pejzaże! Powstały wspaniałe dzieła, które można podziwiać w bibliotece – relacjonuje Paula Michalska, pracownik MBP.

Piątkowa „walizka z przygodami” kryje wiele atrakcji. Na jednych z ostatnich zajęć dzieci bawiły się w podchody. Szukały poukrywanych elementów, z których następnie układały puzzle. Ponieważ tematem przewodnim były ptaki polskie, nauczyły się również, jak zrobić ptaszka metodą origami.

Młodsze dzieci również znajdą w bibliotece coś dla siebie. Czekają tu na nie zabawki, kolejka oraz mnóstwo gier i książek.

Na warsztatach „Letnia szkoła ilustracji” w Filii nr 5 dzieci wybrały się w rejs statkiem. Niestety, rozbiły się na bezludnej wyspie. Ale co znajduje się w takim miejscu? Jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać? Zadanie dzieciaków polegało na zbudowaniu wyspy oraz zapełnieniu jej fauną i florą. I jak zwykle wyobraźnia uczestników zajęć nie miała ograniczeń. Powstały fantastyczne miejsca, zamieszkane przez baśniowe stworzenia. Z mąki kukurydzianej zrobili prawdziwą piaszczystą plażę, a pędzlami wymalowali lądy i morza. Na wyspach oprócz zwierząt z plasteliny wyrosły też wulkany oraz góry.