Przedszkolaki z „jedenastki” odwiedziła stomatolog, Małgorzata Urbaniak. Pani doktor opowiedziała maluchom, na czym polega praca dentysty i jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Następnie dzieciaki sprawdzały ząbki maskotce Hipci – Jagodzie. Używały do tego lusterka i latarki. Uczyły się też, jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby oraz dowiedziały się, co dzieje się z ząbkami, kiedy ich nie myjemy i źle się odżywiamy.

Później dzieci udały się do łazienki, gdzie wraz z panią dentystką i pod jej czujnym okiem szczotkowały ząbki jednorazowymi szczoteczkami z porcją żelowej pasty. Kiedy ząbki były już czyste i lśniące, pani dentystka zapraszała kolejno dzieci na badanie stomatologiczne, po którym każdemu dzielnemu przedszkolakowi wręczała kolorowe medale oraz kalendarze mycia zębów.

Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły dentystkę do wspólnej zabawy przy piosence pt. „Szczotka, pasta” oraz pamiątkowych fotografii.

„Dzień z dentystą” (w ramach programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”) zorganizowała nauczycielka Agnieszka Baśko.