Uroczystość rozpoczęła bajka o św. Janie Pawle II – Lolku. W ten sposób dzieci miały okazję poznać sylwetkę Papieża Polaka, który podobnie jak oni był kiedyś dzieckiem.

Później na scenę wyszły gwiazdy przeglądu, czyli przedszkolaki. W przeglądzie wzięło udział siedem grup z sześciu pabianickich przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 4 im. Misia Uszatka, Przedszkole Miejskie nr 5, Przedszkole Miejskie nr 10 Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Jana Pawła II, Przedszkole Miejskie nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkole Miejskie nr 12 i Niepubliczne Przedszkole „u Lolka”.

- Każdy występ był niezwykły, starannie przygotowany. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły: odpowiednie stroje, atrybuty, choreografię – opowiada Andżelika Zawadzka, organizatorka imprezy.

Przedszkolaki z „dwunastki” wystąpiły wspólnie z rodzicami.

Był to przegląd, więc nie było zwycięzców. Nagrody dostało każde z prezentujących się przedszkoli. Były to akcesoria muzyczne i słodkie upominki.

Przegląd Piosenki Religijnej uświetnił występ ks. Ryszarda Stanka, dziekana dekanatu pabianickiego. Ksiądz przy akompaniamencie siostry Justyny, zaintonował ulubioną pieśń św. Jana Pawła II – „Barkę”. Wszyscy włączyli się do śpiewu.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. W Przedszkolu „u Lolka” w takim dniu nie mogło zabraknąć ulubionych przez papieża kremówek.

- Były to pierwsze, ale wszystko wskazuje, że nie ostatnie spotkanie, w czasie którego „Śpiewaliśmy dla Lolka” - dodaje Andżelika Zawadzka.

Organizatorami Przeglądu było Niepubliczne Przedszkole „u Lolka” i parafia p. w. św. Maksymiliana Marii Kolbe. Lolek jest bowiem patronem przedszkola, które mieści się na terenie parafii.