Koniec marca i początek kwietnia to bardzo pracowity okres w wolontariacie Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Od wielu lat wolontariusze PCK – młodzi ludzie o dobrych sercach – prowadzą zbiórkę żywności w pabianickich supermarketach. Od 23 marca do 6 kwietnia wolontariuszy można było spotkać w Społem, Carrefourze i Tesco. W trakcie dwóch tygodni mieszkańcy wrzucali do ich koszyków jedzenie (np. mąka, cukier, kasza, ryż, oliwa, konserwy, masło, owoce, słodycze).

– Z zebranych artykułów przygotowaliśmy paczki wielkanocne dla osób starszych – schorowanych lub samotnych, a także dla matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci – wyjaśnia Małgorzata Grabarz z PCK. – W tym roku przygotowaliśmy i wydaliśmy paczki świąteczne dla 126 potrzebujących.

Po pomoc do Polskiego Czerwonego Krzyża może przyjść osoba, która wcześniej otrzymała skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

– Bardzo dziękujemy dyrekcji sklepów za pomoc w przeprowadzeniu akcji „Wielkanoc PCK”, a mieszkańcom –  za okazanie ogromnego serca i zrozumienia – dodaje pani Małgorzata. – Życzymy wszystkim szczęśliwych, spokojnych, rodzinnych i zdrowych świąt Wielkanocnych.