Reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 dostali się na finały Mistrzostw Polski w Counter-Strike'a. Cytując za wikipedią, Counter-Strike to seria gier komputerowych z gatunku strzelanek first-person shooter, czyli tych, w których gracz doświadcza akcji oczami głównego bohatera.

Na MP pojadą: Kuba Ruzga, Jakub Didoch, Miłosz Moszumański, Aleksander Jurek, Adrian Holwek i Kacper Kędziak. Możemy już zdradzić, że ich pierwszym przeciwnikiem będzie team z Gniezna.

Czym jest e-sport? Sport elektroniczny to taka forma rywalizacji, w której zawodnicy walczą ze sobą… na komputerach, grając w rozmaite gry. Coś, co przed laty wydawało się śmieszne, dziś staje się przynoszącym niezły dochód zawodem, liczonym w setkach tysięcy złotych. Przykładowo, w 2015 roku w mistrzostwach w grę Dota 2 zwycięzcy dostali aż 6 mln dolarów nagrody. Mecze w każdą praktycznie grę są transmitowane w internecie, telewizji, a nawet w kinowych salach. Sportem elektronicznym na całym świecie interesuje się ok. 350 mln osób, w Polsce - ok. 1,5 mln.

E-sport przestał był traktowany jako zabawa dla dzieci do tego stopnia, że od 1 września w Zespole Szkół nr 1 ma powstać klasa e-sportowa!

Trzymamy kciuki za naszą reprezentację na mistrzostwach!