Zespół Szkół nr 2 im. prof. J. Groszkowskiego otrzymał Certyfikat Członka Akademii Chint w marcu tego roku. W czasie konferencji poświęconej nowatorskiej elektryce szkoła otrzymała nominację do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Nowatorska Elektryka”.

– Byliśmy dumni, bo do ścisłego finału tego konkursu zakwalifikowało się tylko 10 szkół z całej Polski – informuje Henryk Kucharski, dyrektor ZS nr 2. – Otrzymaliśmy grant w wysokości 3.000 zł na techniczne wykonanie pomysłu.

Do końca września uczniowie „Elektryka” z klasy IV technikum w zawodzie technik elektronik: Adrian Michalak i Damian Doliwa pod okiem: Marka Nagańskiego i Zbigniewa Miszczaka wykonywali pracę konkursową.

– Nazwa rozwiązania innowacyjnego to „Układ sterowania wjazdem/wyjazdem na parking” – dodaje dyrektor.

Podsumowanie konkursu odbyło się 25 października. Praca  zespołu z „Elektryka” zajęła 3. miejsce w kraju.

Otrzymamy nagrodę w wysokości 2.000 zł na zakup pomocy dydaktycznych – mówi Kucharski.

Akademia stanowi pierwsze w kraju społeczne przedsięwzięcie edukacyjne, wiążące ze sobą różne środowiska w dążeniu do podniesienia jakości kształcenia w zawodach technicznych. Do Akademii mogą przystępować zarówno firmy, jak i instytucje edukacyjne. Akademia Chint wspiera rozwój zawodowy młodzieży przy udziale środowiska branżowego.