Szkołę na Zatorzu prowadzi absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi, Marek Smuga.

- Studia w klasie klarnetu ukończyłem z wyróżnieniem w 1995 roku – mówi 40-letni dziś nauczyciel. - Od 5 lat marzyłem o tym, żeby poprowadzić prywatną szkołę nauki gry na instrumentach.

Marzenia się spełniły, gdy projekt napisany przez Smugę zyskał akceptację Łódzkiej Izby Rzemieślniczo-Handlowej. Na rozwinięcie działalności dostał 40.000 zł z Unii Europejskiej. Takich szczęśliwców jak on było zaledwie 26 w całym województwie.

Dzięki temu mógł wyposażyć studio w nowoczesny sprzęt do nagłośnienia i nagrywania. Kupił też instrumenty. Urządził studio, w którym może robić aranżacje, nagrywać reklamy. Ma warunki, żeby udzielać korepetycji z kształcenia słuchu i uczyć podstaw obsługi edytorów muzycznych. Ma zamiar przygotowywać dzieci do egzaminów do państwowych szkół muzycznych.

- Mam dwa stanowiska komputerowe ze specjalnym oprogramowaniem muzycznym, gdzie pod moją opieką będzie można robić aranżacje lub pisać partytury – wyjaśnia. - Można się zapisać na zajęcia wokalne, które poprowadzi profesjonalna wokalistka.

Zajęcia będą płatne. Od września dzieci będą w 3-osobowych grupach. Jest też możliwość prowadzenia zajęć indywidualnych. Dziennie na naukę może przyjść około 15 osób, bo zajęcia będą w dwóch salkach przygotowanych do nauki gry na instrumentach.
Smuga ma doświadczenie w nauce dzieci. Od lat pracuje w domach kultury i szkołach muzycznych.

- Mam tutaj też studio nagrań demo. Mogę nagrywać wokal i poszczególne instrumenty, ale też całe zespoły – wyjaśnia. - Tak przygotowane studio przyda się też na przykład wtedy, gdy osoby muszą nagrać playback lub półplayback.

Studio muzyczne „Gramy Muzy” znajduje się na Zatorzu, przy ulicy Świerkowej 11.

- Tu jest istna pustynia, a dzieci gdzieś muszą spędzać wolny czas i rozwijać zainteresowania – uważa.

Jego 14-letni syn Mikołaj gra na klarnecie i jest już w średniej szkole muzycznej, a 12-letnia córka Agata ma uzdolnienia plastyczne.

- Tak jak ja, większość rodziców chce, by ich dzieci zdobywały nowe umiejętności i spełniały swoje marzenia. Dlatego założyłem szkołę, żeby spełniać te marzenia dzieciom, które nie chodzą do szkoły muzycznej, i dorosłym – przyznaje Smuga.

Na lekcje indywidualne można umawiać się też we własnych domach. Więcej informacji na stronie www.gramymuzy.pl i pod tel. 502 034 262 .

Marek Smuga grał muzykę klasyczną m.in. w Filharmonii Łódzkiej i w Teatrze Wielkim w Łodzi, jak i muzykę estradową na scenach krajowych i za granicą. Pisał muzykę do przedstawień, dżingli telewizyjnych. Prowadzi młodzieżowe zespoły instrumentalne. Powołał do życia zespół Smoogie Boogie i współpracuje między innymi z Tipsy Drivers oraz z Grupą Witka Świątczaka.