W konkursie wzięło udział 10 osób. To najbardziej utalentowani uczniowie szkół, w których istnieje profil fryzjerski: Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu, Zespół Szkół w Działoszynie, Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1 w Łodzi i Zespół Szkół nr 3 w Pabianicach.

- To jest wymiana doświadczeń i możliwość podejrzenia umiejętności oraz pomysłów innych fryzjerów. Fajnie jest spotkać się z konkurencją i zobaczyć, że to nie zawsze jest wróg. Ten konkurs ma właśnie to pokazać młodym ludziom - mówi Arkadiusz Marek, organizator.

W tym roku mottem przewodnim konkursu były lata dwudzieste. Uczestnicy musieli nie tylko wykonać odpowiednią fryzurę. Ważna była również stylizacja, czyli makijaż i strój.

Jurorzy oceniali estetykę, ogólną spójność wizerunku, poziom trudności i kreatywność. W jury zasiedli: Aldona Militowska, nauczycielka z ZS 3, Dominika Wójtowicz-Ciupińska i Krzysztof Jóźwiak z hurtowni Uni-Fryz oraz Jacek Gruszka, juror niezależny (wybrany w drodze losowania).

Na wykonanie fryzury uczniowie mieli 90 minut. Z Pabianic w konkursie udział wzięły dwie osoby- Karolina Skrobiszewska i Milena Gramś.

- Chciałam pokazać, jak dzisiaj można oddać ten styl. Fryzura miała być z jednej strony skromna, a z drugiej wystawna – mówi Karolina z trzeciej klasy fryzjerskiej w ZS 3.

- Postawiłam na delikatne ozdoby. Nie chciałam piór i takich dodatków, które były oczywiste – dodaje Milena Gramś z klasy drugiej.

Jurorzy nie mieli łatwego wyboru. Wszystkie stylizacje były zgodne z tematem.

- Konkurs jest na bardzo wysokim poziomie. Widzę, że wszyscy uczestnicy wzięli sobie do serca temat – ocenił Krzysztof Jóźwiak.

- Lata dwudzieste są bardzo kobiece, dlatego wszystkie stylizacje są piękne – dodała Aldona Militowska.

- Czasem wydaje się, że coś było technicznie proste, a efekt jest nieziemski. Innym razem odwrotnie – mówił Jacek Gruszka.

Co roku konkurs ma inną tematykę. W latach ubiegłych podziwialiśmy m.in. fryzury z bajki, wykonane w stylu barokowym czy w kształtach figur geometrycznych.