Test wiedzy o patronie Zespołu Szkół nr 3 składał się z dwóch etapów. Pierwszym był test wyboru. Uczniowie mieli 10 pytań zamkniętych. Dotyczyły pierwszej wojny światowej oraz dziejów pabianickiego pomnika niepodległości. Później były pytania otwarte. Należało m.in. wymienić miejsca bitew, w których walczyli pabianiccy legioniści oraz napisać krótką wypowiedź na temat ich poświęcenia w walce o niepodległość.

- Pytania były szczegółowe. Jeśli ktoś tylko przeczytał materiały, a nie uczył się solidnie, to nie był w stanie na nie odpowiedzieć - mówi Klaudia Pasternak, uczestniczka konkursu.

- Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym konkursie. Nie widziałam nic o patronie swojej szkoły, nie interesowało mnie to. Nagle zaczęłam poznawać tę historię i okazało się, że jest ciekawa. Dobrze wiedzieć coś o miejscu, w którym się uczysz, czy mieszkasz - dodaje Martyna Feliksińska, uczestniczka konkursu.

Test najlepiej napisał Kacper Trębacz z klasy 1 TL. 2. miejsce zajęły: Martyna Feliksińska, kl. 3 TL i Justyna Kubiak, kl. 4 TE, a 3. - Ida Buczkowska, kl. 1 TFo.

Oprócz nagród rzeczowych uczniowie otrzymali również szóstkę z przedmiotu. Konkurs zatytułowany "Pokaż nam patrona Zespołu Szkół nr 3" zorganizowany został czwarty raz.