- To najwyższe miejsce drużyny młodzieżowej w historii klubu. Taką wiadomość przekazała mi nasza klubowa legenda, Eugeniusz Frankowski, który działa w klubie od początku istnienia – informuje trener.

I szybko dodaje: Jestem dumny z moich piłkarzy!

Drużynę tworzyli chłopcy urodzeni w latach 2008-2010. W ośmiu meczach odnieśli sześć zwycięstw. W ostatnim spotkaniu ograli Orła Łódź 2:0 po golach Patryka Kołodziejczyka i Patryka Walaszczyka.

W wicemistrzowskiej drużynie grali: Bartosz Górny, Mateusz Paźniewski, Oliwier Walczak, Mikołaj Winer, Filip Szczepaniak, Michał Jarończyk, Patryk Kołodziejczyk, Adam Klóskowski, Oskar Teodorczyk, Patrycja Jachnik, Mateusz Maciejewski, Patryk Walaszczyk, Filip Dyba, Jakub Jończyk.

W kolejnym sezonie GLKS Dłutów będzie miał dwie drużyny młodzieżowe. Oprócz wicemistrzów w młodzikach, zagra też drużyna z roczników 2010 i 2011.

- Chłopców z rocznika 2011 pobieramy z akademii piłkarskiej, która od kilku lat działa w Dłutowie i kształci najmłodszych piłkarzy do 10. roku życia – wyjaśnia trener. – Współpracujemy z nią bardzo owocnie.