Do siódmej edycji konkursu piosenki Idolek zgłosiło się 47 solistów. Spośród nich jury wybrało 12 finalistów. To oni, a raczej one, bo zakwalifikowały się same dziewczynki, walczyły o tytuły Idolka.
- W finale są osoby, które po raz pierwszy wchodzą na scenę, są takie, które brały już udział w konkursie i takie, które ten konkurs wygrywały – wyjaśniła na wstępie Grażyna Wójcik, dyrektorka Młodzieżowego Domu kultury, gospodyni konkursu.
Występującym na scenie dzieciom towarzyszyli tancerze z dwóch grup Ganeszu, którzy sami przygotowali układy choreograficzne.
W pierwszej kategorii wiekowej, do 11 lat, wystąpiły: Iza Mendel - „Leć na supernową”, Natalia Karpińska - „Matoł”, Natalia Halli – „Jesteś jak cień”.
Grupę do lat 15 lat reprezentowały: Martyna Borowiak – „Imię deszczu”, Marta Kosicka – „Niedorosła miłość”, Kasia Suwald – „Tyle słońca”, Olga Łoś – „My heart will go on”, Marta Magnuska – „Windą do nieba”.
W grupie do lat 18 wystąpiły: Anna Światłowska – „Uczucia te”, Daria Meszyńska - „Dream lover”, Iwona Malinowska – „Supermenka”, Katarzyna Wawszczak – „Take a bow”.
Finalistów oceniało jury w składzie: Grzegorz Głaszcz – nauczyciel ze szkoły muzycznej, Wojciech Skibiński – muzyk, wokalista, i Magdalena Werstak – przedstawicielka starostwa, fundatora nagród.
- Zwycięzców jest tylko trzech, ale wszyscy zakwalifikowani do finału powinni dalej uczyć się śpiewu – podsumował występy Skibiński.
Wyróżnienia zdobyły Marta Kosicka i Anna Światłowska, które według członków jury zaśpiewały niemal tak samo dobrze jak zwyciężczynie, czyli: Natalia Karpińska (również ubiegłoroczna laureatka Idolka), Olga Łoś (w konkursie startowała po raz trzeci) i Martyna Borowiak (po raz pierwszy w Idolku).
Galę finałową konkursu, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury, poprowadzili: Małgorzata Skibińska i Krzysztof Straburzyński – instruktorzy muzyki. Podziękowania należą się również odpowiadającemu za stronę techniczną koncertu Łukaszowi Szatkowskiemu.

Pabianickie Idolki:
Natalia Karpińska – 11 lat, od miesiąca gra na klarnecie. Marzy jej się nauka gry na saksofonie i śpiewanie w zespole z bratem.
Olga Łoś – 12 lat, jej pasją jest śpiew i jazda na łyżworolkach.
Martyna Borowiak – 12 lat, uwielbia zajęcia sportowe i język angielski. W przyszłości chciałaby pojechać do Paryża.