Plenerowa impreza miała na celu przybliżenie uczniom drugich i trzecich klas gimnazjów kierunków kształcenia w tej szkole. Na zaproszenie odpowiedziało ponad dwustu gimnazjalistów z Pabianic, Ksawerowa, Piątkowska i Łodzi.

Młodzież z pionu architektury krajobrazu i ogrodnictwa przygotowała dla gości kiermasz roślin jednorocznych, lekcję rysunku w plenerze połączoną z konkursem plastycznym, loterię fantową oraz pokaz wykonywania ozdób z bibuły.

Uczniowie technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa oraz klas zawodowych kształcących mechaników - operatorów pojazdów i maszyn rolniczych zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom bogaty park maszynowy, m.in. ciągniki, kombajn, nowoczesne pługi, opryskiwacze, agregaty, a także samochody do nauki jazdy. Był też pokaz technik spawania, a dla chętnych – przejażdżki wózkiem widłowym i traktorkiem - kosiarką.

Przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharze zadbali o poczęstunek dla gości. Na stoiskach gastronomicznych można było spróbować m.in. zupy pomidorowej z odrobiną papryczki chili i grzankami, szaszłyków, kaszanki i kiełbasy z grilla, chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, sałatki cezara oraz pysznego ciasta.

Gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzenia szkoły - pracowni, warsztatów, szklarni i internatu oraz obejrzenia wystawy prac uczniów z zakresu architektury krajobrazu – projektów, rysunków i makiet. Na stoisku agrobiznesu mogli pograć w Monopoly i dowiedzieć się, jak zostać „rekinem biznesu”.

Na boisku szkolnym mimo trudnych warunków (w nocy spadł ulewny deszcz) odbył się towarzyski turniej piłki nożnej.