Na imprezie bawiło się 220 osób. Wśród nich byli: uczestnicy programu socjoterapeutycznego w Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, podopieczni Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Wróżby andrzejkowe przygotowali uczniowie z SP 17, SP 16, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół nr 2 oraz grupy wolontarystycznej „Agrafka”. Łącznie około 100 wolontariuszy.

Dla uczestników zabawy była pizza ufundowana przez pizzerię Take Away w Pabianicach. Przez dwie godziny trwała szalona zabawa andrzejkowa. Zorganizowano konkursy.

- Celem imprezy jest integracja osób z niepełnosprawnością z resztą społeczeństwa. Każda okazja do przebywania z osobami tak często wykluczonymi jest wspaniałą szansą do przełamania barier – mówi Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ. - Bariery wynikają często z braku wiedzy, jak komunikować się z osobą niepełnosprawną i lęku przed nią. Takie działania w szybki sposób sprawiają, że uprzedzenia znikają a poprzez wspólną zabawę i współdziałanie tworzy się jedna grupa pełna tolerancji i życzliwości.