Daria Cieciorowska, Tomasz Kolasiński i Mateusz Łukaszenko wykazali się niezwykłą wiedzą w konkursie "Polska leży nad Bałtykiem". Konkurs łatwy nie był, ale ci uczniowie poradzili sobie z nim bez problemu. W nagrodę starosta Krzysztof Habura sfinansuje ich 7-dniowy rejs po Bałtyku.

Kim są zwycięzcy? Daria to uczennica pierwszej klasy technikum logistycznego z Zespołu Szkół nr 3. Bardzo lubi siatkówkę i jazdę na rowerze. Do tej pory z żeglowaniem nie miała styczności. Tomasz to uczeń technikum elektronicznego z Zespołu Szkół nr 2. Ma już pewne doświadczenia z żeglowaniem. Często bierze udział w regatach. Natomiast Mateusz jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się matematyką i fizyką, dlatego wybrał też klasę o takim profilu.

Podczas uroczystości wręczenia nagród zwycięzcy zobowiązali się do wykonania i złożenia sprawozdania z rejsu staroście, a w swojej szkole do wykonania fotogazetki i wygłoszenia dla wszystkich pierwszych klas reportażu o rejsie.

- Sam miałem przyjemność kilka lat temu brać udział w podobnym rejsie - mówił starosta. - To świetna szkoła życia, wiele można się na nim nauczyć.

A jak będzie przebiegał rejs? Podróż zorganizowana przez Klub Sportów Wodnych odbędzie się na jachcie żaglowym S/Y Lady B. Żagle poprowadzi kapitan Krzysztof Grzegorek. Załoga wyruszy 16 sierpnia. Trasa rejsu rozpoczyna się w Świnoujściu, dalej Sassnitz, Kopenhaga, Trelleborg, Ystad, Christianso. Koniec przygody w Kołobrzegu.