„Kokosza, grosz do grosza!” poprzez gry i zabawy pozwoli dzieciom w prosty sposób przyswoić wiedzę związaną z finansami. Program uczy także, w jaki sposób być bardziej gospodarnym i jak efektywnie pomnażać zaoszczędzone pieniądze. Dzięki tej wiedzy, młodzi ludzie dowiedzą się, w jaki sposób mogą realizować swoje marzenia.

Zgłoszenia do projektu „Kokosza, grosz do grosza!” ruszyły 14 marca. To projekt edukacyjny, który promuje oszczędzanie i przedsiębiorcze zachowania od najmłodszych lat.

Czym jest pieniądz, skąd bierze się jego wartość i w jaki sposób można pomnażać oszczędności? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy projektu. Dzięki dostosowanym do wieku uczniów zajęciom, dzieci nauczą się, jak funkcjonuje rynek finansowy i w jaki sposób gospodarować własnym budżetem.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Biorący w nim udział otrzymają „Przewodnik po oszczędzaniu”, który wyjaśni pojęcia związane z obrotem pieniędzmi.

Aby zgłosić klasę do projektu, wystarczy zarejestrować się poprzez stronę internetową www.kokosza.org w zakładce „Dla nauczycieli”. Klasy można zgłaszać do 18 kwietnia.

Zajęcia w ramach programu odbędą się do 15 maja. W tym czasie w każdej z klas nauczyciele przeprowadzą 3-5 zajęć dotyczących oszczędzania.

Nauczyciele, którzy zgłoszą klasę do udziału w projekcie, otrzymają gotowe scenariusze lekcji dotyczące pieniądza, oszczędzania, gospodarowania własnym budżetem.

Więcej informacji: http://kokosza.org/