Do konkursu zorganizowanego przez posła na Sejm RP Piotra Polaka i posła do PE Janusza Wojciechowskiego zakwalifikowali się uczniowie z 9 szkół w powiatach: pabianickim, zgierskim, zduńskowolskim i łaskim.

Laureatami konkursu zostali:

I Ewelina Tyran - I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach,

II Szymon Michalak - Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim,

III Magdalena Hańćka - I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach.

Laureaci z pierwszego i drugiego miejsca uzyskali ten sam, maksymalny wynik (30/30 pkt). Walcząc o pierwsze miejsce, musieli napisać dogrywkę. Także w niej wykazali się ogromną wiedzą.

Ewelina i Szymon otrzymali 10/10 pkt. Pierwsze miejsce przyznano Ewelinie, ponieważ pierwsza, zgodnie z regulaminem konkursu, oddała test.

Wysokie wyniki uzyskali również:

Ewelina Musielska (I LO), Edyta Dregier (II LO), Jakub Ziental (I LO w Łasku), Aleksandra Marek (I LO), Jakub Kuś (II LO), Maciej Zatorski (ZS w Zduńskiej Woli), Hubert Tomczak (Publiczne Katolickie LO w Głownie).

Ewelina Tyran i Szymon Michalak w nagrodę otrzymali tablety i książki. Na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Hańćka i to ona otrzymała nagrodę IPN - grę „Kolejka”, wartościowe książki, zaproszenie dla dwóch osób na spektakl teatralny oraz nagrodę ufundowaną przez firmę „Konrad” z Pęczniewa.