Na początek powędrowały do gabinetu stomatologicznego. Podczas rozmowy z zaprzyjaźnioną panią stomatolog dzieci dowidziały się, jak dbać o zęby. W jaki sposób prawidłowo je czyścić, sprawdzały na powiększonym modelu szczęk. Każdy przedszkolak mógł wcielić się w rolę dentysty i używając narzędzi stomatologicznych, oglądać ząbki kolegów i koleżanek.

Kolejnym krokiem było przygotowanie pracy plastycznej do konkursu „Dbaj o zęby”, zorganizowanego przez Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed w Zamościu.

Dzieciaki utrwaliły zdobytą wiedzę na specjalnych przedszkolnych zajęciach. Wysłuchały wierszyka o chorym ząbku, naśladowały zwierzątka, które bolą zęby i te, które są radosne, ponieważ mają zdrowe ząbki, oglądały przybory toaletowe służące dbaniu o higienę jamy ustnej, wybierały produkty, które służą dbaniu o zęby, a także wypełniały kontur ząbka białą pastą do zębów. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak został mianowany „Przyjacielem białego ząbka” i dostał odznakę oraz drobne upominki.    

Organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka Agnieszka Baśko.