W obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna. Od 3 do 7 czerwca przedstawiciele różnych ciekawych zawodów odwiedzali bibliotekę, czytali dzieciom i opowiadali o swojej pracy.

Na pierwszy ogień, jakżeby inaczej, poszedł strażak - st. sekc. Szymon Giza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. Przedszkolaki wysłuchały kilku czytanych książek. Poznały przygody Wojtka, który został strażakiem oraz niebezpieczną przygodę Dominika, który nie był zbyt ostrożny w postępowaniu z ogniem. Pan strażak przyniósł ze sobą toporek i kilka rodzajów strażackich hełmów, o których przeznaczeniu ciekawie opowiedział.

Kolejnego dnia w MBP pojawił się Marek Janczyk, pabianicki autor książek dla młodzieży, takich jak: "Okręt wuja Czesia" i "Antonówka". Pan Marek w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom klasy VI SP 1 fragment powieści ''Konopielka" Edwarda Redlińskiego, czytając ją gwarą, jaką zastała napisana.

W środę, 5 czerwca zaproszenie do biblioteki przyjął znany nie tylko w Pabianicach muzyk, Andrzej Krajewski. Nie tylko świetnie poradził sobie z czytaniem dzieciom z klasy II Szkoły Podstawowej nr 9, ale i grał na przyniesionej przez siebie gitarze oraz nauczył dzieci harcerskiej piosenki pt. "Amy na szlaku”.

6 czerwca dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 4 bajki czytał pracownik pabianickiego Schroniska dla Zwierząt - technik weterynarii, Roman Janicki. Przyniósł ze sobą 8-miesięczną suczkę i zaproponował, by dzieci wspólnie wymyślili dla niej imię. Po długich dyskusjach pies otrzymał imię Łatka.

Ostatnie spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w Pabianicach wypełniła wizyta zawodowego żołnierza, starszego szeregowego 1. Batalionu Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej - Tomasza Rybaka. Zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 11. Pan Tomasz, ubrany w mundur polowy, z plecakiem pełnym rekwizytów wojskowych zrobił ogromne wrażenie.