Do XVII Powiatowego Konkursu Recytacji z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy poezją” w kategorii klas I-III zgłoszono 15 prezentacji (24 uczestników) z ośmiu szkół podstawowych z terenu powiatu pabianickiego.

Jury w składzie: Marcin Wartalski – aktor, reżyser, dramaturg, wieloletni dyrektor Łódzkich Spotkań Teatralnych, kierownik ośrodka teatralnego Łódzkiego Domu Kultury i Małgorzata Marszałkowska – animator kultury, juror w ogólnopolskich konkursach recytatorskich Złotą Maskę przyznało Krystianowi Papudze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim za utwór „Telefon” Władysława Broniewskiego.

Pierwsze miejsce zajęła Aniela Gawryszczak z tej samej szkoły za „Czekoladki dla sąsiadki” – Doroty Gellner. Drugie miejsce dla Hanny Smorek ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu, również za „Czekoladki dla sąsiadki”. Trzecie miejsce zajęła Amelia Morawska z SP nr 2 w Konstantynowie za „Znaki przestankowe” Jana Brzechwy. Wyróżniono: Katarzynę Teske z SP nr 2 w Konstantynowie za „Fanaberie” Agnieszki Frączek, Dobrosławę Sysio ze Szkoły Podstawowej w Chechle za „Kłamczuchę” Jana Brzechwy” i Lenę Ochęcką ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu („Dziura Dziumdzia” Hanny Niewiadomskiej).