Prezentowały dowolne utwory poetyckie w formie dialogu.

Złotą Maskę w kategorii uczniów z klas I-III wygrali: Ignacy Górak, Natalia Ponikła, Aleksandra Sieradzka i Michał Malec z SP 3 za utwór „Sum” Jana Brzechwy.

I miejsce zajęła grupa kilkulatków również z SP 3: Aleksandra Furmanek, Weronika Prokopiak, Daria Uławska. II miejsce (ex aequo): Zuzanna Dąbrowska, Maksymilian Fornalski, Martyna Łechtańska,Dawid Garwicki (SP 3) oraz Aniela Gawryszczak z SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim. III miejsce (ex aequo) dla Bartosza Górniaka oraz Anity Chudy i Martyny Nowak (oboje SP w Dobroniu).

Spośród maluchów wyróżniono: Zuzannę Bednarczyk, Błażeja Wiśniewskiego, Zofię Weremecką i Kingę Łagiewską z SP w Petrykozach, Jakuba Belinę-Prażmowskiego, Zuzannę Młynarczyk i Zofię Deptulska z SP nr 5; Sonię Sałatę, Wiktorię Kaźmierczak i Sandrę Naczyńską z SP nr 3 oraz Zuzannę Sobalę z SP nr 9.

W kategorii starszej, czyli dzieci z klas IV – VI juty oceniło, że na Złotą Maskę najbardziej zasłużyli uczniowie z SP 9: Julia Bednarek, Mateusz Misiak, Milena Wiśniewska i Adam Sworzyński za utwór „Kurczak atletą” Michała Daniela Mordarskiego.

I miejsca zajęła Zuzanna Karbownik i Michał Nawrot z SP nr 9. II miejsce ex aeuqo dla Lili Głowackiej oraz Franciszka Gryglewskiego, Łukasza Kacprzaka, Wiktorii Paszek i Julii Stańczyk (również SP 9). III miejsce (ex aequo) zajęły Martyna Tomaszewska z SP w Chechle i Nikola Górska z SP w Dłutowie.

Wyróżniono: Klaudię Michalak z SP nr 13 i Angelę Budz z SP nr 5.

Recytacje małych artystów oceniało profesjonalne jury: Marcin Wartalski – aktor, reżyser, dramaturg, dyrektor Łódzkich spotkań teatralnych, kierownik ośrodka teatralnego Łódzkiego Domu Kultury i Barbara Drózd – wykładowca Akademii Muzycznej, kompozytor.