Na XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna Boże Narodzenie, Nowy Rok” wpłynęło 1.341 prac ze 122 placówek oświatowych i kulturalnych z całego kraju.

Jury w składzie: Wanda Ćwiek-Ugarenko – artysta plastyk, Magdalena Możdżeń – artysta plastyk i Benedykt Możdżeń – artysta plastyk przyznało równorzędne nagrody i wyróżnienia w 13 kategoriach wiekowych.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się dzieciaki z Pabianic. Franek Korczak i Lena Dzwonnik z Młodzieżowego Domu Kultury zdobyli nagrody w kategorii 4-5 lat. Wyróżniono Laurę Wendler z Przedszkola Miejskiego nr 13. Spośród 6-latków wyróżnienie trafiło do Gabrieli Urbańskiej z MDK-u.

W kategorii 7-latków nagrody otrzymały Lena Okrojek z MDK-u i Katarzyna Góralska ze Szkoły Podstawowej nr 3, a wyróżnienia: Emilia Kowalczyk, Wiktoria Biszczak i Wiktoria Jaczech (wszystkie SP 3). Wiktoria Szymańska z MDK-u wróciła do domu z nagrodą w kategorii 8-latków. Wyróżnieni: Zuzanna Pietrzak (MDK), Magda Milińska (MDK) i Wiktoria Krawczyk (SP 3). Wśród 9-latków nagrodę zdobyła Michalina Kotlarek z MDK-u, a wyróżnienie - Amelia Otto (również MDK). Natalia Poczta z MDK-u znalazła się w trójce nagrodzonych 10-latków. Wśród 11-latków wyróżniono Vanessę Kosecką ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Piotra Wlazło z MDK-u, a wśród 11-latków: Adriana Stachowskiego, Filipa Wiewiórskiego i Roksanę Gacką z MDK-u. Weronika Ziętala i Bartek Łakomicki zdobyli wyróżnienie w kategorii 14-latków. W kategorii powyżej 16 lat wyróżnienie przypadło Julii Pliszce z MDK-u. Nagroda specjalna dla Wojtka Gajzlera z MDK-u, a wyróżnienie dla Tima Mönkediecka z MDK-u.

Konkurs, jak co roku, zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach.