Drużyny rozwiązywały zadania z algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

Do największego w Polsce konkursu o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się w tym roku 2.526 zespołów z całej Polski. W I etapie eliminacji on-line wyłoniono 356 drużyn, które wezmą udział w półfinałach konkursu. Wśród nich są 24 drużyny z łódzkiego, w tym 3 z Pabianic – wszystkie z Zespołu Szkół nr 2.

Są to ekipy: Ludzie w4 (11. miejsce) -Adrian Mazurek, Michał Nawrocki i Mateusz Rybak; Drop all tables (28. miejsce) - Jakub Kłys, Szymon Masłowski i Mariusz Chalczyński oraz Pieniądze (43. miejsce) - Kamil Wlaźlak, Maciej Nowacki i Przemysław Szyller. Opiekunami zespołów są Zdzisław Kaniewski i Marcin Prosisz.

Chłopcy z Pabianic powalczą o pakiet  pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) oraz sprzęt elektroniczny dla każdego z członków drużyny.