10 konkursów językowych odbyło się w październiku.

- To już tradycja, że w naszej szkole wszyscy nauczyciele uczący języków angielskiego i niemieckiego łączą się, przygotowują dla uczniów zadania i odbywa się wielka zabawa językowa. Wszystko kończy się świętowaniem Halloween. Niektóre zadanie są bezpośrednio związane z tym dniem – mówi Katarzyna Kozłowska – Marks, organizatorka konkursu.

W konkursach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów. 7 konkursów zorganizowano z języka angielskiego, a 3 z języka niemieckiego. Podczas podsumowania uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy. Dla zwycięzców były nagrody.

Laureaci konkursów z języka niemieckiego: konkurs na potrawę z okazji Oktoberfest – Magdalena Pawlikowska, konkurs na prezentację dotyczącą kultury krajów niemieckojęzycznych – Weronika Pawlik (I miejsce) oraz Natalia Sajnóg i Julia Styczyńska (II miejsce), konkurs gramatyczno-realioznawczy: Bartłomiej Ludwicki i Szymon Kopycki.

Laureaci konkursów z języka angielskiego: konkurs „Creative Writing” – Karolina Zasada i Jan Chojak, konkurs na graficzną prezentację idiomów angielskich – Rozalia Michalak, konkurs na prezentację dotyczącą kultury krajów anglojęzycznych – Aleksandra Adamiak, Aleksandra Chojnacka i Aleksandra Wardęcka, konkurs na najciekawszą fotografię o tematyce Halloween – Ida Buczkowska, konkurs na potrawę dyniową – Kamila Kapczyńska i Klaudia Rosiak, konkurs „Spelling Bee” – Kamila Lewandowska, konkurs na dekorację dyniową – Julia Maślakiewicz i Natalia Kozak.