Dzieciaki szalały na oddziale dziecięcym naszego szpitala. Powód? Czwarte mikołajki w Pabianickim Centrum Medycznym. Co roku dla swych małych pacjentów organizuje je ordynator oddziału dr Dorota Kardas-Sobantka. Tym razem pomagała jej Fabryka Muzyki i wodzirej Piotr Pająk. Doktor Sobantka, choć w sobotę miała wolne, specjalnie przyjechała do Pabianic, by bawić się z dziećmi jako Pani Mikołajowa.
– Taka zabawa ma też znaczenie terapeutyczne - zapewnia doktor Sobantka.
Był też sam święty z workiem słodkości dla każdego dzieciaka. Prezenty ufundowała firma Jumi. Dzień wcześniej oddział odwiedzili nowożeńcy. Przekazali dzieciakom worki pełne maskotek.
- Tegoroczne mikołajki w szpitalu są wyjątkowe, bo w zabawie biorą udział nie tylko dzieci, ale i ich opiekunowie – rodzice, babcie, wujkowie – mówi Piotr Pająk. - Cieszę się, że udało mi się zachęcić także dorosłych do wspólnej zabawy z dziećmi. Przygotowywane przeze mnie animacje, zabawy i konkursy są tak pomyślane, aby rodzice mogli bawić się razem ze swoimi pociechami, a nie być tylko biernymi obserwatorami. Pragnę, aby poprzez wspólną zabawę umacniały się więzi rodzinne, które są niezwykle zagrożone w dzisiejszym zabieganym świecie.