Nie tylko koncerty Sylwii Grzeszczak i Happysad bawiły pabianiczan podczas 41. Dni Pabianic. Swoje stanowiska wystawiły policja i Straż Miejska. Co można było tam znaleźć?

Punkt Straży Miejskiej przygotowali strażnicy z sekcji prewencji szkolnej. Dla dzieci mieli nagrody: książeczki o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą i elementy odblaskowe: czapeczki, opaski, światełka. Aby otrzymać gadżety, dzieci musiały rozwiązać test rowerowy lub namalować rysunek. Można było obejrzeć od środka samochód Straży Miejskiej i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z misiem ubranym w czapkę i mundur strażnika. 

Również policja miała niespodzianki dla młodych pabianiczan. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy i prezentowali wyposażenie policyjne. Można było usiąść za kierownicą radiowozu, motocykla. Dzieci włączały sygnały dźwiękowe i świetlne oraz przymierzały elementy policyjnego munduru. W ruch poszedł też policyjny megafon.

Nie chodziło jednak tylko o zabawę.

- Stróże prawa przypominali zasady bezpieczeństwa na drodze, podczas letniego wypoczynku i nad wodą - mówi rzecznik pabianickiej policji, kom. Joanna Szczęsna. - Na najmłodszych czekały też konkursy i niespodzianki. Dzieci z radością kolorowały prace związane z policyjną tematyką. W nagrodę otrzymywały elementy odblaskowe, baloniki i inne drobne upominki.