W sobotę, 25 maja w godzinach od 11.00 do 14.00 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej 71 zorganizowany zostanie „Mundurowy Dzień Dziecka”.

Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy edukacyjne z wiedzy o bezpieczeństwie i konkursy sportowe z nagrodami. Będzie mini tor sprawności fizycznej, przejazd rowerem po torze przeszkód i rywalizacje na specjalnej makiecie magnetycznej. Rodzice i opiekunowie założą alcogogle i zobaczą, jak bardzo zmienia się postrzeganie otoczenia, kiedy znajdują się pod wpływem alkoholu.

Podczas wydarzenia zaplanowano również akcję charytatywną na rzecz stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci-Łupkowa. Przy wejściu na teren Oddziału Prewencji Policji do specjalnego pojemnika będziemy mogli wrzucić plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane hospicjum.

W ramach wydarzenia około 12.30 odbędzie się bieg dla dzieci. Młodsze (7–10 lat) pobiegną 550 metrów, a starsze (11–13) –1.100 metrów. Zapisy trwają do 23 maja przez e-mail: dominik.stanek@lodz.ld.policja.gov.pl, regulamin można znaleźć na stronie: www.lodzka.policja.gov.pl.


Ponadto, dzieci zmierzą się podczas zawodów w przeciąganiu liny. Zaplanowano także wspólny trening samoobrony dla kobiet oraz pokaz pomocy przedmedycznej. Na pewno zobaczyć będzie można sceny, jak z filmu akcji podczas dynamicznego pokazu odbicia osoby konwojowanej.

Podczas „Mundurowego Dnia Dziecka” poza policją pojawią się również inne służby.

Na wydarzenie wstęp wolny.