W poniedziałek po tradycyjnym bajkowym poranku najmłodsi pabianiczanie wzięli udział w warsztatach ornitologicznych prowadzonych przez Tomasza Przybylińskiego, pracownika muzeum.   - Dzieci wysłuchały prelekcji na temat ptaków drapieżnych występujących w województwie łódzkim, później rozwiązywały krzyżówki i kolorowały ptaki – relacjonuje Marek Binkowski, instruktor z MOK-u. - Na koniec oglądały film o zachowaniach i zwyczajach tych ptaków.

We wtorek w każdym tygodniu lata odbywają się zintegrowane zajęcia artystyczne. Dzieci uczą się tekstów i melodii do piosenek, które następnie ilustrują i tworzą do nich spontaniczne układy taneczne. Maluchy rozwiązują też zagadki i biorą udział w konkursach i zabawach. Stałym elementem zajęć są solowe występy wokalne uczestników, nagradzane brawami i drobnymi nagrodami.
W środę pólkoloniści wybrali się do Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Pod opieką instruktorów i pani przewodnik  wspinali się na najwyższe naturalne wzniesienie w województwie łódzkim - górę Fajna Ryba (347 m n.p.m). Dzieciaki poznały   faunę i florę występującą w rezerwacie przyrody Murawy Dobromierskie, a szczęściarze znalazły i zabrały ze sobą do domu kawałek skamieliny. Na koniec było ognisko i pyszne kiełbaski.
W czwartek na zajęciach artystycznych młodzi pabianiczanie tworzyli wspólny rysunek na ogromnej kartce papieru, a w piątek oglądali bajkę „Piotruś Pań”.