Konrad Denys jest ze średnią 4,78 najlepszym uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2. Chodzi do klasy III o profilu matematyczno-informatycznym. Ze względu na swoją chorobę - stypendysta cierpi na zanik mięśni Duchenne'a - uczy się w domu.
Jego ulubionymi przedmiotami są: historia, WOS i język rosyjski. Najmniej lubi matematykę.
- Chciałbym studiować dziennikarstwo, najlepiej sportowe i komentować mecze piłki nożnej - mówi Kamil.
Futbol to jego pasja. Zna nazwiska piłkarzy, wyniki meczów, daty najważniejszych sportowych wydarzeń. Ulubioną drużyną Kamila jest FC Barcelona. Bardzo chciałby pojechać kiedyś na mecz tego zespołu do Hiszpanii.
Ale największym marzeniem 18-latka jest to, by wynaleziono lek na jego chorobę.

Średnią ocen 5,5 ("6" z jęz. angielskiego, matematyki, chemii, PO, WF-u i geografii) może pochwalić się Natalia Peć z I LO.
Ma szczególne zdolności biologiczno-chemiczne. Wygrała zeszłoroczny powiatowy konkurs chemiczny „Z maturą na ty”. Ze swoją drużyną zajęła też 2. miejsce w turnieju turystyczno-krajoznawczym.
Lubi Sapkowskiego, muzykę klasyczną i rocka. Należała do szkolnej ligi strzeleckiej.
Na spotkania ze znajomymi ma niewiele czasu, ponieważ od 10 lat uczy się grać na skrzypcach w szkole muzycznej.
- Nie mam ulubionego kompozytora. Każdego lubię za coś innego – wyjaśnia Natalia.

Julita Knut jest najlepszą uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w ZS nr 1 im. Jana Kilińskiego. Mieszkająca w Woli Zaradzyńskiej maturzystka ma średnią 4,92. Jej ulubionym przedmiotem jest biologia, pasjonuje się botaniką.
- Chciałabym studiować medycynę, a ściślej-neurochirurgię i założyć w przyszłości własną klinikę neurochirurgiczną - mówi Julita.
Lubi się uczyć, ale znajduje też czas na spotkania ze znajomymi, wyjścia do klubów, kin, dyskotek. Czyta książki historyczne i obyczajowe. Jej ulubione to: "Przeminęlo z wiatrem" oraz "Za wcześnie umierać".
Stypendystka ma 3 psy: Beethovena, Tinę i Kropka.
- Jestem osobą odpowiedzialną, sumienną, dokładną, ale i upartą -mówi o sobie Julita.

18-letnia Anna Brzozowska jest najlepszą uczennicą w II Liceum Ogólnokształcącym, chodzi do klasy trzeciej, humanistycznej. Jej średnia ocen to 5,17.
Stypendium przyznawane przez Prezesa Rady Ministrów odebrała już po raz drugi. Maturzystka ma uzdolnienia lingwistyczne, jest finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Jej ulubieni pisarze to: Orwell, Gide, Poe. Z poetów ceni Wojaczka i Broniewskiego.
- Nie lubię się uczyć, poza angielskim, ewentualnie francuskim, dlatego na naukę zbędnych rzeczy staram się poświęcać jak najmniej czasu - wyjaśnia stypendystka. - Wybieram się na slawistykę, być może równolegle z polonistyką.
Na pytanie o hobby odpowiada: - Uwielbiam koty, mam 10 własnych, a każdy z nich jest wielką indywidualnością.