Ekipa w składzie: Lili Włodarczyk, Justyna Marczyńska i Kamil Ogórek zajęła 3. miejsce. To jedyna ekipa z Pabianic, która znalazła się wśród najlepszych. 1. miejsce zajął Piotr Kusociński ze szkoły w Radomsku, a 2. Tomasz Ratajski, uczeń szkoły z Piotrkowa Trybunalskiego. Pabianiczanie dostali również wyróżnienia w tym konkursie: Tomasz Malinowski - ZS 3, Kamil Sadurski oraz Rafał BArtoszewski - ZS 1 i Aleksandra Kurasik - Gimnazjum w Ksawerowie. 
Konkurs zorganizował Rejonowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Bohdana Serednickiego w Pabianicach.                            
- Jego celem było pokazanie, jak ważne jest oddawanie krwi, dlaczego warto ją oddawać, oraz w jaki sposób możemy to uczynić - mówił Andrzej Chałupka, prezes pabianickiego oddziału HDK. 
- W naszej szkole bardzo prężnie działa koło HDK, więc tym bardziej zachęcałam wszystkich do udziału w konkursie - mówi Renata Krysiak, opiekunka koła. - Nasza szkoła zgłosiła łącznie cztery filmy.
Ekipa, która zajęła 3. miejsce, przygotowywała film kilka dni. Najpierw Lili Włodarczyk i Justyna Marczyńska opracowały tekst. Później nagrały go w profesjonalnym studiu.  - Dziewczyny wcieliły się w role lektorów i wypadło to bardzo dobrze. Przeczytały tekst jak prawdziwe dziennikarki - ocenia Katarzyna Giedrojć, opiekunka zwycięskiej ekipy.
Montażem filmu zajął się Kamil Ogórek. Jest on również autorem animacji.
- Cieszę się, że zajęliśmy trzecie miejsce i ktoś docenił nasze starania. Praca nad tym filmem wymagała dużo czasu i poświęcenia z naszej strony - mówi Kamil.
Uczniowie zdobyli cenne nagrody. Aparaty fotograficzne, kamery i słuchawki ufundowało Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski i PCK. Do konkursu zgłoszono 25 filmów. Uczestniczyło w nim ponad 60 osób. 
Prezes HDK zapowiedział, że będzie zorganizowana druga edycja konkursu.